04اردیبهشت

موافقت سازمان هواپیمایی با ساخت فرودگاه منطقه آزاد چابهار بررسی اجرای طرح جدید بنزینی در سراسر کشور

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از موافقت سازمان هواپیمایی کشوری برای ساخت فرودگاه جدید چابهار خبر داد و گفت:‌برای اجرای طرح بنزینی در قشم منتظر ابلاغ دولت هستیم.

مشاهده بیشتر
23فروردین

درون‌زایی اقتصادی، محور برنامه‌های توسعه‌ای چابهار است

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: درون‌زایی اقتصادی، محور همه برنامه‌های توسعه‌ای در چابهار و سواحل مکُران است و درواقع توسعه درون‌زا در چابهار می‌تواند توسعه را به همه جغرافیای سواحل مکُران پمپاژ کند.

مشاهده بیشتر
21فروردین

چابهار بهشت آبزی‌پروری کشور و منطقه آزاد، کلید تکمیل زنجیره تولید

محسن علی گلشنی
چابهار - ایرنا - چابهار بهشت آبزی‌پروری کشور و منطقه آزاد، کلید تکمیل زنجیره تولید به شمار می‌رود. صید سنتی و شناورهای فرسوده، جدیی‌ترین چالش صیادان بلوچ است و رفع این مشکلات، بهره‌وری صید را افزایش می‌دهد.

مشاهده بیشتر
17فروردین

چابهار محور گفت‌وگوی امیرعبداللهیان با معاون نخست‌وزیر ازبکستان

وزیر امور خارجه کشورمان، با عمر رزاق اف معاون نخست وزیر ازبکستان در خصوص روابط دو کشور و موضوعات مهم منطقه دیدار و گفتگو کرد.

مشاهده بیشتر
06فروردین

تبریک سال جدید

محسن علی گلشنی عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه تجارت و صید صنعتی طي پيامي نوروز 1401 را تبريك گفتند.

مشاهده بیشتر
24اسفند

تامین زیرساخت در حوزه دریا اولویت اصلی منطقه آزاد چابهار است

مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه چابهار سرزمین سرمایه‌گذاری و تولید و تجارت به شمار می‌رود گفت: توسعه زیرساخت در حوزه دریا اولویت اصلی در كنار ساير زيرساخت هاي منطقه آزاد چابهار است.

مشاهده بیشتر
15اسفند

پانزدهم اسفند ماه روز درختکاری

به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی، مراسم روز درختکاری امروز (یکشنبه 15 اسفند ماه) در محل شرکت توسعه تجارت و صید صنعتی برگزار شد.

مشاهده بیشتر
15اسفند

احیای مجدد امید فعالان اقتصادی با پیگیری و تبیین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی شنبه (14 اسفندماه) مجلس و در جریان بررسی موارد ارجاعی از کمیسیون تلفیق در بخش درآمدی لایحه بودجه 1401، با 123 رأی موافق، بند (ش) تبصره 6 قانون بودجه 1401 را حذف کردند.

مشاهده بیشتر
09اسفند

آگهی مناقصه تولید و بسته بندی کنسرو تن ماهی

شرکت سرمایه گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی منطقه آزاد چابهار در نظر دارد از طریق مناقصه عمومی براساس مشخصات، در اسناد مناقصه با اطلاعات مندرج در بند (ب) آگهی با تولید کنندگان واجد شرایط قرارداد منعقد نماید.

مشاهده بیشتر
08اسفند

ایران نقطه تلاقی کریدور شمال-جنوب و کمربند شرق-غرب/نقش چابهار در کریدور شمال جنوب

«کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب» ظرفیت‌ ایجاد چارچوبی برای یک شبکه ارتباطی پرقدرت از اقیانوس هند تا کشورهای بالتیک و اسکاندیناوی را دارد و موقعیت جغرافیایی به ایران اجازه می‌دهد نقش چهارراه این مسیر و طرح «یک‌جاده-یک‌کمربند» چین را داشته باشد.

مشاهده بیشتر
17شهریور

چابهار گذرگاه مراودات تجاری کشورهای حوزه شرق است

ظرفیت‌های اقتصادی، گردشگری و فرهنگی منطقه آزاد چابهار به صورت ویدئوکنفرانس از طریق سفارت ایران در تایلند با هدف معرفی ظرفیت‌های این منطقه جهت جذب سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه‌های مختلف برگزار شد.

مشاهده بیشتر
16شهریور

تولید ۱ میلیون و ۵۱۱ هزار تن محصولات شیلاتی در سال ۱۴۰۰

رئیس سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد: مطابق با برنامه ششم توسعه در سال ۱۴۰۰، یک میلیون و ۵۱۱ هزار تن محصولات شیلاتی امسال در کشور تولید شود.

مشاهده بیشتر
03شهریور

جامعه صید و صیادی به مکران تل پیوست

جلسه مجازی افتتاح کارت الکترونیکی شهروندی (ماکا) و سیم‌کارت «مکران تل» برگزار شد.

مشاهده بیشتر
15تیر

مدیرعامل شرکت مکُران‌تِل؛ چابهار پیشرفته‌ترین شهر هوشمند ایران خواهد شد

مدیرعامل شرکت مکُران‌تِل با بیان اینکه راه‌اندازی مکران‌تل نخستین گام توسعه زیرساخت‌های مخابراتی چابهار است گفت: با فراگیر شدن آن، مردم حوزه سواحل مکران می‌توانند به صورت یکپارچه تمامی نیازهای خود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را برطرف کنند.

مشاهده بیشتر
04خرداد

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار؛ زنجیره شیلات چابهار در حال تکمیل است

۳۵۰ هزار تن صید سالانه ایران از اقیانوس هند در بنادر این خطه تخلیه می‌شود و ارزش‌آفرینی این ظرفیت بزرگ در حال کامل شدن است.

مشاهده بیشتر
24اردیبهشت

با دستور رییس جمهوری ؛ چهار طرح زیرساختی و اقتصادی در چابهار افتتاح شد

همزمان با عید سعید فطر و با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری چهار طرح زیرساختی و اقتصادی با اشتغالزایی ۶۷۵ نفر در منطقه آزاد چابهار به بهره‌برداری رسید.

مشاهده بیشتر
19اردیبهشت

برگزاری نشست بررسی طرح ارتقاء بهره وری صنعت خرما

ویدئوکنفرانس بررسی طرح ارتقاء بهره وری صنعت خرما با حضور مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی، نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، نمایندگان وزارت صمت و وزارت امور خارجه برگزار شد. این نشست با محوریت بررسی طرح ارتقاء بهره وری صنعت خرما جهت کسب جایگاه شایسته ایران […]

مشاهده بیشتر
13اردیبهشت

آغاز تحول در زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات چابهار

همزمان با آغاز تحول در زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات چابهار، اپراتور اختصاصی تلفن همراه به زودی در منطقه آزاد چابهار آغاز به کار خواهد کرد و این نخستین حرکت عملی در راستای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی این منطقه بر اساس تکنولوژی‌های آینده خواهد بود.

مشاهده بیشتر
13اردیبهشت

سیگنال اقیانوسی

در حال حاضر، شبکه‌های تلفن همراهی متعددی در کشورمان فعال هستند و هرکدام با برنامه‌ریزی و رویکرد خود، بر روی بخشی از راهبردها و استراتژی‌های خاص خود، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. از سوی دیگر، چند وقتی هست که زمزمه‌های راه‌اندازی یک زیرساخت اختصاصی ict، شامل شبکه تلفن همراه، کارت شهروندی و یک اپلیکیشن موبایلی در منطقه آزاد چابهار شنیده می‌شود.

مشاهده بیشتر
23اسفند

همکاری با یونیدو در پروژه تقویت زنجیره ارزش تن‌ماهیان به ارزش 3‌ میلیون دلار

چشم‌انداز شیلات و صنایع غذایی منطقه آزاد چابهار، تکمیل زنجیره ارزش صنعت شیلات و تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی به‌منظور ورود به بازارهای بین‌المللی با تأکید بر راه‌اندازی تالار بورس تن‌‌ماهیان است.

مشاهده بیشتر