17شهریور

چابهار گذرگاه مراودات تجاری کشورهای حوزه شرق است

ظرفیت‌های اقتصادی، گردشگری و فرهنگی منطقه آزاد چابهار به صورت ویدئوکنفرانس از طریق سفارت ایران در تایلند با هدف معرفی ظرفیت‌های این منطقه جهت جذب سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه‌های مختلف برگزار شد.

مشاهده بیشتر
16شهریور

تولید ۱ میلیون و ۵۱۱ هزار تن محصولات شیلاتی در سال ۱۴۰۰

رئیس سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد: مطابق با برنامه ششم توسعه در سال ۱۴۰۰، یک میلیون و ۵۱۱ هزار تن محصولات شیلاتی امسال در کشور تولید شود.

مشاهده بیشتر
03شهریور

جامعه صید و صیادی به مکران تل پیوست

جلسه مجازی افتتاح کارت الکترونیکی شهروندی (ماکا) و سیم‌کارت «مکران تل» برگزار شد.

مشاهده بیشتر
15تیر

مدیرعامل شرکت مکُران‌تِل؛ چابهار پیشرفته‌ترین شهر هوشمند ایران خواهد شد

مدیرعامل شرکت مکُران‌تِل با بیان اینکه راه‌اندازی مکران‌تل نخستین گام توسعه زیرساخت‌های مخابراتی چابهار است گفت: با فراگیر شدن آن، مردم حوزه سواحل مکران می‌توانند به صورت یکپارچه تمامی نیازهای خود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را برطرف کنند.

مشاهده بیشتر
04خرداد

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار؛ زنجیره شیلات چابهار در حال تکمیل است

۳۵۰ هزار تن صید سالانه ایران از اقیانوس هند در بنادر این خطه تخلیه می‌شود و ارزش‌آفرینی این ظرفیت بزرگ در حال کامل شدن است.

مشاهده بیشتر
24اردیبهشت

با دستور رییس جمهوری ؛ چهار طرح زیرساختی و اقتصادی در چابهار افتتاح شد

همزمان با عید سعید فطر و با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری چهار طرح زیرساختی و اقتصادی با اشتغالزایی ۶۷۵ نفر در منطقه آزاد چابهار به بهره‌برداری رسید.

مشاهده بیشتر
19اردیبهشت

برگزاری نشست بررسی طرح ارتقاء بهره وری صنعت خرما

ویدئوکنفرانس بررسی طرح ارتقاء بهره وری صنعت خرما با حضور مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی، نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، نمایندگان وزارت صمت و وزارت امور خارجه برگزار شد. این نشست با محوریت بررسی طرح ارتقاء بهره وری صنعت خرما جهت کسب جایگاه شایسته ایران […]

مشاهده بیشتر
13اردیبهشت

آغاز تحول در زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات چابهار

همزمان با آغاز تحول در زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات چابهار، اپراتور اختصاصی تلفن همراه به زودی در منطقه آزاد چابهار آغاز به کار خواهد کرد و این نخستین حرکت عملی در راستای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی این منطقه بر اساس تکنولوژی‌های آینده خواهد بود.

مشاهده بیشتر
13اردیبهشت

سیگنال اقیانوسی

در حال حاضر، شبکه‌های تلفن همراهی متعددی در کشورمان فعال هستند و هرکدام با برنامه‌ریزی و رویکرد خود، بر روی بخشی از راهبردها و استراتژی‌های خاص خود، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. از سوی دیگر، چند وقتی هست که زمزمه‌های راه‌اندازی یک زیرساخت اختصاصی ict، شامل شبکه تلفن همراه، کارت شهروندی و یک اپلیکیشن موبایلی در منطقه آزاد چابهار شنیده می‌شود.

مشاهده بیشتر
23اسفند

همکاری با یونیدو در پروژه تقویت زنجیره ارزش تن‌ماهیان به ارزش 3‌ میلیون دلار

چشم‌انداز شیلات و صنایع غذایی منطقه آزاد چابهار، تکمیل زنجیره ارزش صنعت شیلات و تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی به‌منظور ورود به بازارهای بین‌المللی با تأکید بر راه‌اندازی تالار بورس تن‌‌ماهیان است.

مشاهده بیشتر
18اسفند

آغاز آماده‌سازی زیرساخت شهرک صنایع غذایی منطقه آزاد چابهار

در نشستی با حضور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار الزامات و چگونگی آماده‌سازی زیرساخت شهرک صنایع غذایی منطقه موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

مشاهده بیشتر
23بهمن

بررسی روشهای اجرایی تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با سازمان شیلات ایران

اولین جلسه بررسی روشهای اجرایی تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با سازمان شیلات ایران برگزار گردید

مشاهده بیشتر
23دی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی منطقه آزاد منصوب شد

طی حکمی از سوی عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، محسن علی گلشنی به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار منصوب شد.

مشاهده بیشتر
16آذر

ایجاد و توسعه صنایع دانش‌بنیان شیلاتی در منطقه آزاد چابهار

در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با معاون امور زیستی مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان شیلاتی بررسی و توافقات اجرایی در این زمینه صورت پذیرفت.

مشاهده بیشتر
17شهریور

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار درگفتوگو با «ایران» تشریح کرد؛ چهره چابهار 1400

در سال‌های اخیر اهدافی را که برای مناطق آزاد تعریف شده بود چه در حوزه تولید چه در حوزه صادرات همه را توانستیم محقق کنیم، اما در چابهار رویکرد ما تغییر استراتژی از تجارت به تولید در ابتدای دولت بوده است. در همین راستا بسترها و زیرساخت‌های موردنیاز تولید را چه در حوزه سخت‌افزار و چه در بسترهای نرم‌افزاری و فضای کسب‌وکار فرآیندها را کاملاً موردبازنگری قراردادیم، روندها را کوتاه کردیم، سامانه‌ها و سیستم‌هایی را که هم به شفافیت و هم به‌سرعت دادن به کارها کمک می‌کرد، استقرار دادیم.

مشاهده بیشتر
05شهریور

فعال‌سازی چرخه صنایع شیلاتی محرک اصلی توسعه سواحل مکران

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی منطقه آزاد چابهار در بازدید از ظرفیت‌های سردخانه‌ای و فراوری آبزیان شرکت اتکای نیروهای مسلح گفت: از اهداف و سیاست‌گذاری‌های اصلی این شرکت فعالسازی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های گسترده موجود و راکد تولیدی در منطقه به‌منظور تکمیل چرخه شیلاتی و حمایت و رونق صید و صیادی در منطقه استراتژیک سواحل مکران در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی و ایجاد اشتغال مولد می‌باشد.

مشاهده بیشتر
29اردیبهشت

چابهار، استراتژیک ترین بندر ایران است

علی‌اکبر سیبویه، سفیر پیشین ایران در عمان در گفتگو با چابهار تایمز: چابهار، استراتژیک ترین بندر ایران است یکی از موضوعات اصلی در همکاری‌های دوجانبه ایران و عمان، بندر چابهار است. منطقه‌ای استراتژیک که فاصله کمی با مسقط، پایتخت عمان دارد و با توجه به پارامترهای اقتصادی می‌تواند بیش‌ازپیش، روابط دو طرف را تقویت کند. […]

مشاهده بیشتر
29اردیبهشت

با کدام امتیاز سرمایه تاسیس بانک خارجی ۵۰ میلیون یورو است؟

با وجود کاهش سرمایه تاسیس بانک‌های برون مرزی به ۵۰ میلیون یورو، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار آن را مطابق ارقام بین‌المللی ندانست و گفت: چه برتری وجود دارد که باید تا این حد سرمایه تاسیس اختلاف داشته باشد.

مشاهده بیشتر
29اردیبهشت

برنامه زنده اینستاگرام ” بررسی فرصت های سرمایه گذاری و تجاری در حوزه شیلات بین چابهار و عمان”

چگونگی ورود به بازار عمان با تاکید بر فرصتهای سرمایه گذاری و تجاری با حضور: خانم دکتر آرزو جمالی دبیرکل اتاق متشرک بازرگانی ایران و عمان خانم دکتر نادیه روحی کارشناس سرمایه گذاری و شیلات شرکت سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار سر فصل ها : اهمیت شیلات در عمان و منطقه آزاد چابهار اهداف […]

مشاهده بیشتر
21خرداد

ترانزیت بزرگ‌ترین مزیت منطقه آزاد چابهار

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار"فرزین حقدل"اضافه کرد: شهرستان چابهار در حوزه کشورهای شمال ایران مثل تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و همچنین در حوزه کشورهای شرق ایران مانند افغانستان و هند قرارگرفته است و نیاز عمده این کشورها حتی استان‌های خراسان شمالی و جنوبی و خود استان سیستان و بلوچستان و یزد به دریا است.

مشاهده بیشتر